Klub Poszukiwaczy Zaginionych Pasji ma 9 lat

Nasz projekt pt.; ,,Żyj z pasją” realizujemy od 2012 roku.
Zobacz relację ze spotkania

Wtedy z inicjatywy pedagoga szkolnego Michała Gasztycha powstał pomysł przeprowadzania wywiadów z różnymi osobami, które żyją z pasją. Wywiady te prezentowane są na stronie internetowej naszej szkoły z wykorzystaniem YouTube’a. Stanowią one doskonały sposób dokumentowania rzeczywistości i czasów obecnych dla przyszłych pokoleń.

Osoby, z którymi rozmawialiśmy w ramach spotkań z żywą historią chętnie dzieliły się swoimi doświadczeniami sięgając aż do przeżyć obozowych z okresu II wojny światowej /p. Polak/. Podróżnicy, z którymi rozmawialiśmy odpowiadali nam o swoich fantastycznych przeżyciach z różnych stron świata, perypetiach i przygodach, które ukształtowały ich dalsze życie. Rzecznik Praw Dziecka mówił o specyfice swojej pracy a ówczesny redaktor Łącznika zaprosił nas do ,,Lokomotywy”. Rozmawialiśmy m.in. z miłośnikami dzikich zwierząt, motocykli, nurkowania, ze znanymi sportowcami, trenerami, muzykami, itd.

W sumie za nami ponad 45 wyjątkowych wywiadów z wspaniałymi ludźmi a przed nami kolejne przygody i oczekiwanie, co przyniesie nowy dzień.

Nasze ostatnie spotkanie miało miejsce 8 października 2021r. Z okazji 60-cio lecia Korczaka zaprosiliśmy na rozmowę emerytowanych nauczycieli p. Danielę Winkowską, Mariana Szkopka i Wojciecha Nowaczyka, którzy przybliżyli nam szkołę z przed lat. Była to bardzo osobista rozmowa stanowiąca swego rodzaju sentymentalną podróż w przeszłość. Wywiad przeprowadziły: Michalina Kos, Justyna Dymała i Julia Skowrońska.

Pedagog szkolny M. Gasztych