UROCZYSTOŚĆ PASOWANIA NA UCZNIA

„Wakacje już się skończyły

zaczynasz chodzić do szkoły.

Niech czas, który tu spędzisz

będzie niezwykle wesoły.”

Już od września rozpoczęto przygotowania uczniów klas pierwszych do pasowania, ponieważ dzień ten przebiega zawsze bardzo uroczyście i można rzec, że wpisany jest już w tradycję naszej szkoły. Dnia 15 października 2021r. uczniowie klas pierwszych przybyli do szkoły odświętnie ubrani. Na głowach mieli granatowe birety, a do bluzeczek przypięte tarcze szkolne. Wszyscy zgromadzili się na sali gimnastycznej, pięknie udekorowanej barwami jesieni. Na uroczystość zaproszeni zostali rodzice dzieci. Wychowawczynie klas pierwszych: p. Beata Łuczak  i p. Katarzyna Mania wraz z dziećmi przygotowały program artystyczny, podczas którego uczniowie mogli popisać się swoimi umiejętnościami i talentami. Akademię rozpoczęła pani dyrektor Agata Barańska krótkim przemówieniem, po czym odbyła się część artystyczna w wykonaniu pierwszoklasistów. Podczas uroczystości dzieci recytowały wiersze, brały udział w krótkich scenkach, inscenizacjach i śpiewały piosenki. Wszystkie dzieci były bardzo przejęte, ponieważ był to jeden z ważniejszych dni w ich życiu i starały się  zaprezentować jak najlepiej. Kolejnym etapem było Pasowanie na Ucznia Szkoły Podstawowej nr 1 im. Janusza Korczaka w Wieruszowie. Pani dyrektor dotykała ramienia dzieci  specjalnie przygotowaną „zaczarowaną” kredką. Każde dziecko z dumą i wielkim przejęciem poddało się pasowaniu. Przyjęte do społeczności uczniowskiej dzieci otrzymały Dyplom Pasowania na Ucznia, legitymację szkolną oraz słodki rożek obfitości. W przygotowania do pasowania włączyli się również rodzice uczniów oraz trójki klasowe, które chętnie pomagały p. wychowawczyniom. Uroczystość ta ukazała dzieciom jak być dobrym uczniem, jak dbać o dobre imię swojej szkoły, co robić, aby być dobrym kolegą, a swoim zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Był to dzień jedyny w swoim rodzaju i niepowtarzalny, który z pewnością na długo pozostanie w pamięci zarówno uczniów jak i rodziców.

Beata Łuczak