W Korczaku październik złotem powitał Dzień Nauczyciela

„Miarą kultury społeczeństwa jest szacunek okazywany stanowi nauczycielskiemu”- te słowa, wypowiedziane przed laty przez Elizę Orzeszkową, były wprowadzeniem do tegorocznej uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Gościliśmy na niejDyrekcję, Nauczycieli przedstawicieli Rady Rodziców, przybyłych Gości oraz Pracowników szkoły.

W oficjalnej części gali wręczone zostały nagrody - Burmistrza i Dyrektora szkoły. Nauczycielom gratulujemy sukcesów i życzymy wielu kolejnych. Dziękujemy, że macie dla nas czas, uśmiech  i, że  okazujecie nam tyle serca- te słowa skierowali do swych wychowawców przedstawiciele społeczności uczniowskiej, następnie zaprosili wszystkich do obejrzenia części artystycznej, którą publiczność przyjęła z dużym poczuciem humoru.

Tegoroczną akademię przygotowali uczniowie z klas czwartych, nad którymi opiekę sprawowały panie Patrycja Ludwiczak i Renata Tobis. Podziwialiśmy niezwykłe akrobatyczne umiejętności uczennicy klasy IV „a”- Kiry, występy chóru szkolnego „Wiolinki”, prowadzonego przez p. Izabelę Nawrocką, grę utalentowanego Antoniego z klasy IV „b”. Wielu radości dostarczyła widowni brawurowa gra aktorska uczniów klasy VIII „a” ze wsparciem z klas VII „c” i VIII „d” oraz zrealizowany specjalnie na akademię film sensacyjny pt. „Nauczyciele w akcji- posiedzenie rady pedagogicznej”.

Kolejny raz mogliśmy się przekonać, że uczniowie Korczaka są niezwykle utalentowani i potrafią przełamywać stereotypowe pojmowanie „uroczystości ku czci”, wykazując się kreatywnością i zaangażowaniem w realizowane projekty. Piękna złocista jesienna sceneria, przygotowana przez p. Halinę Biegańską i p. Joannę Grzesiak wspaniale współgrała z pogodnym nastrojem październikowego Święta.