Akademia z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja

30 kwietnia 2024 roku, w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia, poświęcona 233. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Celem apelu było kształtowanie wśród uczniów poczucia przynależności narodowej.

Apel rozpoczął się od wprowadzenia sztandaru szkoły i odśpiewania hymnu państwowego. Następnie uczniowie klasy IVb, przedszkolaki, koło taneczne oraz chór szkolny „Wiolinki” przedstawili krótki montaż słowno- muzyczny.

Podczas uroczystości wybrzmiały wiersze i piosenki patriotyczne poświęcone temu historycznemu wydarzeniu. Społeczność szkolna uhonorowała ten dzień pięknymi galowymi strojami. Ponadto nasi najmłodsi, czyli przedszkolaki zaprezentowały biało- czerwone chorągiewki oraz godło Polski. Natomiast uczniowie klas I-III samodzielnie przygotowali piękne kotyliony.