Spotkanie autorskie

W ramach akcji „Z książką na walizkach– IX łódzkie spotkania autorów z młodymi czytelnikami” Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Wieruszowie zorganizowała spotkanie autorskie z Katarzyną Wasilkowską – autorką książek dla dzieci i młodzieży.

Inicjatorem całej akcji jest Wydawnictwo Literatura. 1 października br. w spotkaniu wzięli udział także uczniowie naszej szkoły, którzy wykonali prace konkursowe na temat „ Przybysz z kosmosu- jak sobie go wyobrażasz ?” oraz najlepsi czytelnicy. Spośród prac konkursowych zostały wybrane i nagrodzone również rysunki naszych uczniów: Mai Merlińskiej kl. Vc i  Mikołaja Rebelki kl. VII e. Z kolei miano „Czytelnika Roku 2020” z naszej szkoły otrzymały: Jagoda Migdał i Oliwia Tomczyk. Zaproszona pisarka wprowadziła uczestników w świat swoich książek oraz podzieliła się własnymi doświadczeniami, które były często dla niej inspiracją do tworzenia literatury. Spotkanie zakończyło się pamiątkowymi zdjęciami i słodkim poczęstunkiem.

Dziękuję wszystkim nauczycielom języka polskiego oraz plastyki za koordynowanie powyższego konkursu plastycznego.

Joanna Kawula