Obchody Europejskiego Dnia Języków Obcych

26 września to Europejski Dzień Języków Obcych, który jest obchodzony od 20 lat.

Dzień ten ma na celu zwrócenie uwagi na to jak ważna jest nauka języków obcych, aby móc się swobodnie komunikować z ludźmi na całym świecie. W związku z tymi obchodami zorganizowaliśmy kilka działań. W naszej szkole obchody tego święta odbyły się 8 października. Na ten dzień każda z klas 4-8 przygotowała plakat w formacie A1 promujący wylosowany kraj i umieściła go na ścianie obok wejścia do swojej sali lekcyjnej. Na plakacie znajdowały się symbole narodowe, fakty kulturowe, ciekawostki itp. związane z danym krajem. Wszystkie klasy spisały się na medal. Starannie wykonane plakaty pięknie przyozdobiły korytarze naszej szkoły (warto obejrzeć wszystkie zdjęcia z galerii)

Dodatkowo na godzinie wychowawczej w klasach 4-8 uczniowie mogli wysłuchać prelekcji na temat różnych ciekawostek językowych. Po wysłuchaniu tych krótkich ciekawostek każda klasa miała za zadanie wytypować po jednym przedstawicielu, który reprezentował swoją klasę w quizie wiedzy przeprowadzonym na temat języków świata.

Jeśli chodzi o wyniki quizu, w kategorii klas 4-6 najlepiej zaprezentowały się klasy 4a i 5a uzyskując wynik 18/20 punktów i tym samym zdobywając ex aequo I miejsce. Natomiast, jeśli chodzi o klasy 7-8 bezkonkurencyjnie wygrała klasa 8a zdobywając maksimum punktów. Wygrane klasy otrzymają słodki upominek

Serdecznie gratulujemy dziękujemy Wam za Waszą pracę i zaangażowanie

Patrycja Ludwiczak