Rozstrzygnięcie konkursu szkolnego „Książka mówi”

Konkurs organizowany pod nazwą „Książka mówi” to druga edycja potyczek młodych czytelników z dziełami wybitnych Polaków.

Celem konkursu jest rozwijanie czytelnictwa poprzez poznanie i upowszechnianie twórczości KRZYSZTOFA KAMILA BACZYŃSKIEGO I CYPRIANA KAMILA NORWIDA- PATRONÓW 2021 ROKU. Konkurs skierowany do uczniów kl. VII-VIII organizowany jest na terenie województwa łódzkiego od 20 września do 30 listopada 2021 roku i podzielony jest na trzy etapy- szkolny, rejonowy oraz wojewódzki. 6 października br. w naszej szkole odbył się pierwszy etap konkursu, do którego przystąpiło 5 uczniów z kl. VIII. Komisja weryfikująca uczestników, składająca się z nauczycieli języka polskiego: pani Renaty Tobis, pani Ewy Junke i Justyny Stawskiej -Rak oraz nauczyciela bibliotekarza- Joanny Kawuli, wyłoniła 2 laureatów etapu szkolnego: WIKTORIĘ TECŁAW KL. VIII A I MICHALINĘ KOS KL. VIII D. Ocenie podlegała interpretacja utworu poprzez umiejętność pięknego czytania z poprawną dykcją oraz oprawą artystyczną. Laureatkom gratulujemy zwycięstwa i przejścia do etapu rejonowego, a pozostałym uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie.