(...)Nie trać czasu, ucz się pilnie,
 Wykorzystaj swój czas zwinnie.
 Bo kto języki obce zna,
Ten Europę w garści ma.
Jaki morał jest z wierszyka?
WARTO UCZYĆ SIĘ JĘZYKA!

Europejski Dzień Języków jest bardzo dobrym momentem, aby uświadomić uczniom jak ważna jest znajomość innych języków, a ich poznawanie może być świetną zabawą .  Klasy 1A,1B,2B oraz 3A przy ul. Bursztynowej również obchodziła tę uroczystość,  wraz ze swymi wychowawczyniami oraz nauczycielką języka angielskiego. Od początku roku szkolnego dzieci  uczyły się wierszyków, piosenek tworzyły prace plastyczne, flag państw  należących do Unii Europejskiej oraz zapoznawały się z obyczajami i różnicami kulturowymi . Wszyscy uczniowie czynnie włączyli się w działania .

K. Mania