DZIEŃ STOMATOLOGA

5 marca przypada Ogólnopolski Dzień Dentysty.

Celem obchodów jest podkreślenie potrzeby leczenia jamy ustnej oraz dbania o zdrowy i piękny uśmiech.

Jest to szczególnie ważne dla trzyletnich dzieci, które zaczynają uczyć się codziennego mycia zębów. 7 i 8 marca wolontariusze naszej szkoły: Lena, Natasza, Kornelia i Maja odwiedziły Przedszkole nr 1 w Wieruszowie: grupę Króliczków i Misiów oraz Przedszkole nr 2 w Wieruszowie grupę: Krasnoludków, a także grupę przedszkolną i klasy pierwsze w SP nr 1. Dzieci uczyły się właściwego sposobu mycia zębów, poprzez zabawę dokonywały wyboru produktów spożywczych spośród zdrowych i szkodliwych dla ząbków. Piosenka pod tytułem „Szczotka, pasta, kubek ciepła woda” połączona z zabawą ruchową zachęciła najmłodszych do mycia zębów. Przedszkolaki obejrzały bajkę o zasadach właściwego szczotkowania oraz kolorowały ząbka. Każdy uczestnik otrzymał szczoteczkę do mycia ząbków, a grupa przedszkolna przy SP1-wisiorek na ząbki mleczne. Akcesoria zostały zakupione przez Radę Rodziców naszej szkoły.

Opiekun wolontariatu
                                                                                                                                 Anna Augustyniak