WIOSENNE PORZĄDKI W KORCZAKOWSKIM OGRÓDKU

Zanim do ogrodu zawita piękna i słoneczna wiosna, rośliny i ziemię trzeba dobrze do tego przygotować.

Pierwsze wiosenne miesiące poświęcić można na prace porządkowe i pielęgnacyjne w ogrodzie. Tak też uczyniliśmy i w ramach zajęć przyrodniczych uczniowie naszej szkoły odchwaszczali rabaty, usunęli pozostałości liści i gałęzi w naszym szkolnym ogródku. Z wielkim zaangażowaniem spulchnili ziemię i posadzili różne rośliny, a kwitnące bratki zachwycają swoim pięknem.
Praca w ogrodzie, oprócz oczywistego wykształcenia postaw proekologicznych, uczy społeczność szkolną działania zespołowego, planowania i realizacji zadań zgodnie z harmonogramem, jak również odpowiedzialności za podjęte zobowiązania. Wykonywanie pracy w ogrodzie uczy dzieci szacunku do pracy i jej efektów. Ponadto wykonywanie prac porządkowo-pielęgnacyjnych stworzyło wspaniałą okazję do spędzenia większej ilości czasu na świeżym powietrzu.

Dziękujemy za pomoc naszym „młodym ogrodnikom” !!!

Aleksandra Kula
Kamila Rosińska