Dzień Ziemi u przedszkolaków

W sobotę 22 kwietnia obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Tegorocznym hasłem przewodnim jest "ZIEMIA NA KRAWĘDZI".

Z tej okazji w tygodniu poprzedzającym to święto nauczycielka geografii - pani Żaneta Lis odwiedziła Przedszkole nr 2 oraz Oddział Przedszkolny przy Szkole Podstawowej nr 1. Spotkanie miało na celu wzbogacenie wiedzy o Dniu Ziemi wśród dzieci, kształtowanie ekologicznych postaw, wdrażanie do bezpośredniej działalności na rzecz ochrony środowiska oraz zachęcenie do recyklingu i segregacji odpadów. Udało się połączyć naukę z zabawą. Dzieci uważnie słuchały swojego gościa i współpracowały z nim, wykonały piękną pracę plastyczną  oraz złożyły ekologiczne przyrzeczenie:

"Przyjaciółmi przyrody chcemy być i w zgodzie z naturą będziemy żyć. Leśnymi duszkami się nazywamy i dlatego radośnie przyrzekamy:

1. Chronić przyrodę,
  2. Oszczędzać wodę
  3. Dokarmiać ptaki
  4. Dbać o zwierzaki
  5. Kwiaty hodować,
  6. Drzewa szanować,
  7. Ziemię ratować,
  8. Nigdy nie śmiecić,
  9. I uczyć tego wszystkie dzieci!"

Na koniec spotkania dzieci otrzymały pamiątkowe medale oraz dyplomy - "Przyjaciela Ziemi".