Spotkanie z pisarzem Andrzejem Markiem Grabowskim

11 maja 2023 roku uczniowie klasy II „b”  wraz z p. wychowawczynią Beatą Łuczak brali udział w spotkaniu autorskim w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Wieruszowie, którego gościem był Andrzej Marek Grabowski -pisarz książek dla dzieci i dorosłych, znany autor programów telewizyjnych, scenariuszy filmowych oraz piosenek.

Dzieci były zachwycone autorskim przedstawieniem prezentowanych książek przez pana Andrzeja. Przystojny Kulfon i wesoły Zając Poziomka wywołali ogromne brawa na sali. Pisarz czytał fragmenty swoich książek, odpowiadał też na wszystkie pytania zadawane przez dzieci. Na zakończenie wizyty pan Andrzej z panią Joanną reprezentującą Wydawnictwo Literatura wyróżnili i nagrodzili 5 prac biorących udział w konkursie plastycznym pt. „ Z książką na walizkach” , wśród których znalazły się prace uczennic z naszej szkoły:

Igi Błaszczyk oraz  Agnieszki Przybyły z klasy II ”b”. Po spotkaniu uczestnicy wydarzenia mogli zakupić książki Andrzeja Marka Grabowskiego i otrzymać imienną dedykację z autografem na książce.

Beata Łuczak