Światowy Dzień Pluszowego Misia

Miś to największy przyjaciel dzieci na całym świecie. Ten pluszowy niedźwiadek powstał w 1902 roku i stał się ulubioną maskotką wśród dzieci. To powiernik dziecięcych sekretów, smuteczków i trosk.

25 listopada obchodzimy Światowy Dzień Pluszowego Misia. W tym roku święto Misia przypada w sobotę, dlatego obchody tego dnia w przedszkolach, szkołach czy bibliotekach zaczęły się wcześniej. 21 listopada do przedszkolaków z oddziałów przedszkolnych przy naszej szkole przyszły w odwiedziny dwa misie: Zbyś z panią Elą Żłobińską z biblioteki pedagogicznej i Kacperek z panią Asią Kawulą z biblioteki szkolnej. Najmłodsi wysłuchali historii powstania pluszowego misia, wzięli udział w zabawie zręcznościowej i pobudzającej wyobraźnię dziecka. Poznali misiowych bohaterów książkowych, a także wysłuchali krótkiej rymowanki o Misiu Ratowniku. Na koniec spotkania dzieci otrzymały  kolorowankę z wierszykiem autorstwa pani Eli oraz cukierki. Gościnnej wizycie towarzyszyła miła atmosfera.