Bo w przedszkolu jest wesoło

Ostatnie dni były dla maluszków bardzo intensywne.

Dzieci z okazji Dnia Chleba odwiedziły piekarnię/cukiernię. Z okazji dnia Poczty Polskiej wybraliśmy się na pocztę, aby dowiedzieć się jak wygląda praca listonosza. Maluszki dowiedziały się jakie sprawy można załatwić na poczcie oraz jak wysłać list. Zostaliśmy również zaproszeni do biblioteki. Dzieci dowiedziały się co to jest biblioteka, czytelnia i zobaczyły jak wypożycza się książki.

Jeśli chodzi o realizacje podstawy programowej temat tygodnia brzmiał "Co z czego otrzymujemy?". Maluszki dowiedziały się jak powstaje mąka, skąd się bierze wełna, skąd mamy mleko i jakie produkty z niego otrzymujemy.

Na zajęciach sensorycznych barwiliśmy ryż bibułą, który później oprócz innych ziaren, wykorzystaliśmy do ścieżki sensorycznej.

Oglądaliśmy również wystawę "Zdrowa jesień" organizowaną w naszej szkole. Nie zabrakło zajęć ruchowych, tanecznych i zabaw w sali terapeutycznej.