SALA TERAPEUTYCZNO- RELAKSACYJNA W KORCZAKU

Zdrowie psychiczne naszych uczniów po skutkach pandemii i pracy na odległość to  jedno z priorytetowych zadań szkoły.

Długotrwała pandemia wymusiła zmianę formy pomocy uczniom, u których widoczne jest pogorszenie się ich kondycji psychicznej.

Uczniowie są zmęczeni, apatyczni, odizolowani od bezpośrednich kontaktów rówieśniczych. Skutkuje to trudnościami w nauce, a także wzrostem zachowań ryzykownych.

W tym celu powstała sala terapeutyczno- relaksacyjna, w której uczniowie pod okiem pedagoga , psychologa oraz innych nauczycieli będą mogli spędzać swój wolny czas( słuchanie muzyki, czytanie czasopism czy rozmowy z rówieśnikami).

Oprócz pracy systemowej – diagnozy i opracowania konkretnego modelu działania, uczniowie będą mogli liczyć także na indywidualną i grupową pomoc psychologiczną.

Sala to dwa pomieszczenia powstałe w części piwnicznej szkoły. Prace remontowe wykonane zostały w całości przez pracowników obsługi szkoły. Natomiast wyposażenie tj. tablica interaktywna, tablety dla uczniów, meble, zakupione zostały w ramach rezerwy budżetowej, którą pozyskała szkoła w kwocie 20.000,00 zł.