Dzień zwierząt i zajęcia kulinarne u przedszkolaków

W ostatnim czasie na zajęciach kulinarnych przedszkolaki z grupy Motylki i Krasnoludki upiekły pyszne ciasto z jabłkami.

Wspólne pieczenie pozwala rozładować napięcie, poprawia koncentrację i doskonali zdolności manualne. Wspomaga rozwój dzieci, stanowiąc dla zarazem okazję do zabawy. Dla dzieci wspaniałym przeżyciem jest współuczestniczenie w kulinarnych przygotowaniach, atmosfera oczekiwania, a następnie próbowanie gotowego smakołyku. Oprócz tego przedszkolaki wraz z klasami drugimi świętowały Dzień zwierząt. Głównym celem tego dnia było zwrócenie uwagi na prawidłowe zachowania ludzi wobec zwierząt i uświadomienie, że zwierzę to żywa istota, która ma swoje prawa i należy o nią dbać. Rozmawialiśmy o tym, jak należy opiekować się zwierzętami oraz jak dbać o ich zdrowie. Dzięki uprzejmości Pani Moniki Danielskiej w naszym ogródku dydaktycznym pojawiła się koza Klementyna. Dzieci mogły ją pogłaskać oraz samodzielnie nakarmić.