DZIEŃ  GUZIKA Z WOLONTARIATEM

Dawno temu cyfra, liczba: 12 oznaczała słowo tuzin np. jajek, guzików czy jabłek. Tak przeliczano produkty, gdy ktoś chciał coś kupić lub sprzedać.

12 grudnia obchodzimy Dzień guzika. Wolontariuszki Maja, Weronika i Marlena odwiedziły przedszkole im. K. Bezena grupę: Krasnoludków i przedszkole nr 2  grupę: Motylki. W przedszkolu przy szkole im. Janusza Korczaka odwiedziliśmy obie grupy, przeprowadzając gry i zabawy z guzikami: układając z guzików figury geometryczne, ucząc się wesołej rymowanki, układając guziki wg kolorowych wzorów i układając puzzle guzikowe. W prezencie wszyscy uczestnicy otrzymali kolorowanki z guzikami. Na koniec wizyty wszyscy uczestnicy wykonali zdjęcie w ,,foto- budce’’  z guzików.
Miłej wizycie towarzyszyła  przyjazna atmosfera i serdeczność i poznawanie świata dawniej i dziś przez wszystkich uczestników.

Opiekun wolontariatu: Anna Augustyniak