Zabawy sensoryczne i eksperymenty w przedszkolu

Przedszkolaki w ostatnim czasie wykonały na zajęciach masę aksamitną.

Zabawy masą plastyczną, modelowanie kształtów, tworzenie kompozycji przestrzennych i udoskonalanie szczegółów są jednymi z istotniejszych ćwiczeń przez zabawę, zalecanych dla dzieci, ponieważ przygotowują całą rękę do umiejętności grafomotorycznych. Oprócz tego wykonały eksperyment "Skaczące bańki mydlane" wystarczyło dodać do wody cukier puder oraz płyn do mycia naczyń i gotowe. Ważne jest aby do odbijania baniek, na rękę nałożyć rękawiczkę, dzięki temu nasza bańka będzie "skakać" jak piłeczka. Kolejnym eksperymentem było wykonanie ''burzy śnieżnej" w słoiku. W szkle szaleje burza śnieżna.
To wspaniały eksperyment dla młodszych i starszych, ponieważ kryje się za nim wiele nauki: nie mieszalność oleju i wody, różne gęstości cieczy i sposób wytwarzania dwutlenku węgla w reakcji tabletki musującej z wody.